zpět na seznam - Akční historické/fantasy

Prince of Persia Trilogy

Hodnocení uživatelů
-

Platforma: Playstation 2 (PS2)
Vydavatel: Ubisoft
Rok výroby: 2006
Žánr: Akční historické/fantasy
Dostupnost: skladem
Stav: Bazarové v pěkném stavu
Cena: 390,-

Kompilace Prince of Persia Trilogy obsahuje na třech discích všechny tři díly dobrodružství Prince, které pro PS2 vyšly - Prince of Persia - Sands of Time, Warrior Within a Two Thrones.
 
První novodobý Perský princ (s podtitulem Sands of Time) kombinuje prvky akce a plošinovky. Jistý ne zrovna mírumilovný sultán, zničil Hodiny času a vysypal z nich písek, čímž probudil dřímající starověké zlo. Tím, kdo bude muset zachránit celý svět sesbíráním písku a znovusestavením hodin, bude samozřejmě Princ. Ten naštěstí není úplně bezmocný. Především se projeví jeho neobyčejné artistické nadání. Princ bude skákat, zachytávat se na římsách či se houpat na tyčích. Bude také ovládat spoustu různých bojových úderů, ale jeho největší nadějí je jeho úzký vztah s písky času jako takovými. Když bude mít nějaký k dispozici, bude ho moci použít ve svůj prospěch, když např. udělá nějakou chybu, použije písek a získá tak 10 vteřin času navíc. V jeho silách je dokonce i zpomalit běh času nebo ho naopak zrychlit. Tím mj. dosáhnete efektu ve stylu bullet-time nebo také toho, že obzvlášť velkým zpomalením pohybů a reakcí nepřátel je uvězní v jiné časové dimenzi. Jednou z nejzajímavějších schopností Prince spojených s pískem času je ta, že může provrtat otvor do opony času a mít tak prorocké vize obsahující skrytá varování před nebezpečími přichystanými v následujících úrovních hry. Hra v době vydání vyhrála na Playstationu 2 v řadě žebříčků titul Nejlepší hra roku.
 
V pokračování Warrior Within se náš hrdina bude muset postavit vlastnímu osudu, kterému v jedničce unikl, ale který se nyní nemilosrdně hlásí o své naplnění. Budete proto prchat po celé zemi, přemísťovat se z místa na místo a neustále zápasit o vlastní přežití v temných interiérech i venkovních lokacích. Ostatní si mohou myslet, že se prostě zbláznil, ale on dobře ví, jak velká smrtící síla je mu v patách. Těšit se můžete na celou řadu lidských nepřátel, fantasy kreatury, náročnější bossy na koncích levelů a mnoho dalšího. Hráč může opět manipulovat s časem, ale přibyly též další prvky (síly), které zpestří souboje i celkovou hratelnost. Součástí dvojky je také cestování v čase, stručně řečeno možnost vrátit se do minulosti, abyste mohli ovlivnit přítomnost a pokračovat v cestě. V soubojovém systému se inspirovali vývojáři především filmy z hong-kongské produkce a možné je tedy prakticky cokoliv. Pro obranu i útok budete moci využívat mnoho objektů ze svého okolí, klasicky hlavně zdi, trámy, lana, případně i záclony a závěsy. Prostředí je tentokrát přece jen o něco interaktivnější. V průběhu hry se budete postupně v boji zdokonalovat, což se odrazí na množství a efektnosti vašich pohybů, chvatů a komb.
 
V Two Thrones se perský princ se vrací domů, do Babylonu, doprovází ho záhadná císařovna času Kaileena. Namísto míru po kterém toužil však nachází své království zpustošené válkou a Kaileena se stává terčem krutého spiknutí. Vržen do ulic, štvaný jako uprchlík princ brzy zjistí, že byl písky času nakažen také. Začal se v něm probouzet strašlivý temný princ jehož mysl ho postupně ovládá... Vyberte si mezi dvěmi postavami - oplývejte dovednostmi a zbraněmi dvou mistrů válečníků s rozdílnými bojovými styly, názory a minulostí. Zvolte si vlastní styl eliminace nepřítele, zvládněte rozšířený Free-Form bojový systém a zničte nepřátele svým vlastním způsobem. Můžete je třeba uškrtit zdálky s pomocí smrtícího řetězu nebo je překvapit přesnými smrtícími pohyby. Volba je na vás. Zažijte šermířské bitky na nebezpečných střechách, unikejte zabijákům ve zmatku ulic a nástrahám pronásledovatelů. Udeřte na celé armády za pomoci zpomalení nebo převinutí času, nebo je překvapte dalšími novými silami Písků času.

Přidejte své hodnocení:

Přidejte své hodnocení této hry >>


zpět na seznam - Akční historické/fantasy